Park Doświadczeń – co to takiego?

Park Doświadczeń to pomysł na innowacyjne zagospodarowanie przestrzeni zielonych takich jak parki miejskie, skwery, tereny rekreacyjne i turystyczne. Park Doświadczeń składa się z urządzeń interaktywnych, które stymulują dzieci i młodzież do nauki, poznawania świata i eksperymentowania. To jednocześnie świetna zabawa dla całej rodziny, której nie gwarantuje standardowy plac zabaw. Tu pobawią się także seniorzy, rozwijając swoje talenty muzyczne na plenerowych instrumentach takich jak ksylofon, gongi czy organy rurowe. Udowodniono, że codzienny kontakt z muzyką redukuje stres, rozwija mózg i wpływa na takie zdolności jak kreatywność czy logiczne myślenie.

Z kolei urządzenia z dziedziny nauki pozwalają dzieciom przełamać bariery i przekonania w tym, że nauki ścisłe ich nie interesują. Samodzielnie eksperymentując przy Kołysce Newtona czy doświadczając iluzji optycznych dziecko poprzez zabawę poznaje podstawowe prawa fizyki. W ten sposób nudna dotychczas dziedzina może zacząć go naprawdę interesować i już w domu sięgnie po kolejne pomoce naukowe.

Naszemu zespołowi zależy na tym, by wzbudzać iskry zainteresowania dzieci i młodzieży rożnymi dziedzinami, dlatego też w naszym Parku Interakcje stale pracujemy nad nowymi pomysłami i rozwiązaniami. Jedną z naszych chlub jest Eko-kuchnia, która pozwala na sensoryczne zabawy w plenerze w każdej porze roku. Funkcjonuje trochę jak piaskownica, ale ma szereg dodatkowych możliwości zabawy. Dziecko bawiąc się w gotowanie, może skorzystać z darów natury poszczególnych pór roku takich jak kasztany czy szyszki, rozwijając przy tym inne zdolności.

Park Doświadczeń jest również świetnym produktem turystycznym dla gmin. Rodziny coraz częściej, decydując się na wycieczkę, szukają w danej miejscowości ciekawych możliwości spędzenia czasu ze swoimi dziećmi. Plenerowy park nauki jest tego doskonałym przykładem!