Kim jesteśmy?

Mądra rozrywka na świeżym powietrzu, która integruje całą rodzinę bez względu na płeć, wiek i poziom sprawności – to nasza misja!

Czas na plac zabaw inny niż wszystkie. W 2012 roku zapragnęliśmy stworzyć alternatywę dla tradycyjnych placów zabaw. Marzyliśmy o tym, by rodziny spędzały więcej czasu na świeżym powietrzu, a placówki oświatowe zobaczyły przyszłość w nauczaniu poza murami szkoły.

Tak właśnie narodziły się Naukowe Place Zabaw. Stworzyliśmy nową kategorię w branży placów zabaw i obecnie nasza marka jest obecna na 16 rynkach zagranicznych.

Nieustannie kształcimy się w tematyce nowoczesnej edukacji oraz dostępności, by nikt nie czuł się wykluczony z zabawy. Inspirujemy się metodyką Marii Montessori, André Sterna i Kena Robinsona. Tych pedagogów łączy jedno: przeświadczenie, że dziecko jest pełnoprawnym obywatelem i najlepiej uczy się poprzez doświadczenie i zabawę.

Stwórzmy razem inspirującą przestrzeń do zabawy dla całej rodziny!

o nas, kim jesteśmy

Dlaczego klienci wybierają Naukowe Place Zabaw?

Innowacyjne produkty

Tylko z nami stworzysz park doświadczeń lub zieloną klasę na świeżym powietrzu.

Dostępne dla wszystkich

Czy wiesz, że od 2019 roku wszystkie przestrzenie publiczne muszą być dostępne dla osób z niepełnosprawnościami? Jesteśmy Liderem Dostępności nagrodzeni przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Bezpłatne doradztwo

Twój pomysł na przestrzeń rekreacyjną jest dla nas ważny i chętnie wesprzemy Cię naszą wiedzą i doświadczeniem. Nasi doradcy doradzą najbardziej optymalne rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.

Kreatywność

Plac zabaw o smogu? A może o Twoim regionie? Dostosujemy produkty do Twoich potrzeb.

Zaufana marka

Warto sprawdzić wiarygodność firm, którym chcesz powierzyć swoje pieniądze. Za nami stoi 12 lat doświadczeń na polskim rynku, ogólnopolskie nagrody oraz setki referencji od instytucji publicznych, szkół i przedszkoli.

Made in Poland

Nasza firma wykonuje 100% produkcji w Polsce – to oznacza, że nasz produkt jest sprawdzony, certyfikowany, a w razie jakiejkolwiek potrzeby jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Kto najczęściej jest naszym Klientem?

Urzędy gmin

Naukowy Plac Zabaw to świetne doposażenie parku miejskie, możliwość stworzenia ścieżek edukacyjnych. To także sposób na zwiększenie ruchu turystycznego – nie każda gmina może pochwalić się własnym parkiem doświadczeń. Przekonaj się, w jak ciekawy sposób możemy uatrakcyjnić przestrzeń publiczną w Twojej gminie. 

Urzędy Gmin

Edukacyjne urządzenia wspierają zabawę dzieci na świeżym powietrzu w zupełnie nieszablonowy sposób. Stanowią mądrą rozrywkę, zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłego. Na podstawie naszej współpracy rekomendujemy firmę Park Edukacyjny Interakcje sp. Z o.o. jako solidną firmę i dobrego partnera biznesowego. 

Maria Pałkowska-Rybicka

Wójt Gminy Mikołajki Pomorskie

przedszkola

Przedszkola

Sensoryczny ogródek to marzenie każdego przedszkola. To nie jest zwykły plac zabaw – to produkty, które oddziałują na wszystkie zmysły i zmieniają się wraz z potrzebami. Przedszkola zyskują miano nowoczesnych placówek, które podążają za najnowszymi trendami outdoor education.

Dzięki urządzeniom firmy Naukowe Place Zabaw nasi podopieczni mogą nie tylko rozwijać zmysły na świeżym powietrzu. Urządzenia edukacyjne wpływają także na lepszą współpracę w grupie, na rozwój wyobraźni oraz zachęcają do nauki poprzez zabawę.  

Firma wyróżnia się elastycznością, terminowością oraz rzetelnością we współpracy. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy w.w. firmę jako rzetelnego partnera przy inwestycjach budowy placów zabaw.”  

Irena Żurawska 

Dyrektor Przedszkola nr 14 w Koszalinie

Szkoły

Szkoła na miarę XXI wieku uczy przez zabawę, doświadczania i samodzielne eksperymenty. Dlatego właśnie placówki edukacyjne współpracują z nami tak chętnie – wspieramy ich w procesie dydaktycznym oferując wyposażenie Zielonych Klas.

Wykonane urządzenia są estetyczne, funkcjonalne oraz posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Cechuje je wytrzymałość oraz odporność na warunki atmosferyczne. Dzieci mogą wspólnie eksperymentować oraz uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, co stanowi doskonałą formę wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. 

mgr Violetta Chmielewska

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej  

Fundacja i stowarzyszenia

Często wspieramy fundacje i stowarzyszenia w pozyskaniu dotacji na ich celowe działania statutowe. Dzięki tej współpracy powstało wiele miejsc rekreacji, które służą lokalnej społeczności.

Edukacyjny plac zabaw jest w pełni uzasadnioną opcją terapeutycznego spędzania czasu, szeroki wybór sprzętów zapewnia możliwość dostosowania konkretnego zaopatrzenia do potrzeb wynikających z rodzaju placówki oraz potencjalnych użytkowników. Urządzenia oferowane przez firmę cechują się najwyższą jakością. 

Natalia Kliś 

Wiceprezes zarządu Fundacji „Serca dla Maluszka" 

Ośrodki terapeutyczne

Nasze produkty są bez barier. Dlatego nasze produkty są chętnie wybierane przez ośrodki zdrowia, szpitale, a nawet gabinety logopedyczne – są wsparciem w procesie terapeutycznym.

Naukowy plac zabaw dla wszystkich to miejsce, z którego mogą korzystać dzieci o różnym poziomie sprawności, wieku czy umiejętności. Integracyjny plac zabaw pozwala także dorosłym aktywnie angażować się w opiekę nad dziećmi i budować relacje z innymi. 

Lilla Długowska 

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Jestem” W Przasnyszu 

architekci - naukowe-place-zabaw

Architekci

Aby wygrać przetarg, architekt musi wykazać się oryginalnymi rozwiązaniami w projekcie. Współpracując z nami, architekci zyskują wyróżnienie się swojej koncepcji na tle innych konkurentów.

Firma posiada duże doświadczenie w planowaniu i projektowaniu kreatywnych przestrzeni w miastach, gminach, placówkach oświaty, ale też przy obiektach wypoczynkowych czy osiedlach mieszkalnych. Na podstawie naszej współpracy z firmą możemy zarekomendować solidną, a produkty wysokiej jakości i spełniające wszystkie wymagane normy.   

Wszystkie prace wykonane zostały rzetelnie, dokładnie i terminowo. 

mgr inż. Grzegorz Kowalczyk 

Właściciel Przedsiębiorstwa Projektowo-Wykonawczego TERBA  

Media o nas