NPZ – producent placów zabaw z doświadczeniem

Naukowe Place Zabaw miały swoje początki jako firma zajmująca się organizowaniem eventów naukowych. Dzięki tej pracy zyskaliśmy to, co najważniejsze: wiedzę opartą o praktykę: W CO DZIECI BAWIĄ SIĘ NAJCHĘTNIEJ  

Nasze eventowe początki 

Jak zaczyna swoją podróż producent placów zabaw? Ela i Maciek – założyciele Parku Edukacyjnego “Interakcje” i marki Naukowe Place Zabaw od zawsze czuli, że polska forma edukacji jest przestarzała i wymaga zmiany. Swoją niszę znaleźli w metodzie edukacyjnej: nauka przez zabawę. Stworzyli własne wystawy edukacyjne z autorskimi scenariuszami zabaw. Zbudowali prototypy urządzeń naukowych, które razem z nimi zwiedziły całą Polskę! 

Dzięki ich pracy dzieci mogły poznać między innymi: tajemnice wodnego świata (w tym różne eksperymenty z wykorzystaniem wody), sprawdziły co kryje kosmos oraz poznały zasady funkcjonowania ekologicznego domu. 

Podróżując po świecie założyciele Naukowych Placów Zabaw zauważyli, że Polska znacznie odbiega od sąsiadujących z nią krajów pod względem wyposażenia placów zabaw. Brakowało u nas pomysłu na kreatywne wykorzystanie przestrzeni oraz umożliwianie dzieciom innych zabaw niż te, oparte przede wszystkim na aktywności fizycznej. Zauważyli również bardzo duży problem z dostępnością – nasze place zabaw nie były dostosowane do potrzeb osób z różnymi typami niepełnosprawności. 

W głowach Eli i Maćka pojawił się pomysł, aby przekształcić charakter firmy i stworzyć własną linię produktów – markę Naukowe Place Zabaw – tak powstał nowy producent placów zabaw na mapie Polski. 

Producent placów zabaw 

Firma Park Edukacyjny “Interakcje” powstała w 2012 roku z unijnego programu „Innowacyjna Gospodarka”. Po kilku latach, bogaci w eventowe doświadczenia stworzyliśmy własna markę: Naukowe Place Zabaw. Po długim i skrupulatnym badaniu rynku powstały pierwsze prototypy urządzeń. Część z nich była zainspirowana naszymi eventowymi urządzeniami. Rozpoczęliśmy proces produkcji. Nasze urządzenia były czymś nowym, wprowadzały w świat zabawy element nauki i edukacji. Udowodniły, że można prowadzić zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu i wszyscy dzięki temu zyskują! 

Szukamy nowych rozwiązań 

Od początku przyświecał nam cel, by tworzyć alternatywę dla tradycyjnych placów zabaw. Zdajemy sobie sprawę z tego, że huśtawki, zjeżdżalnie czy piaskownice są niezwykle ważne w rozwoju małego dziecka, ale jednocześnie uważamy, że warto w tą przestrzeń wprowadzać innowacyjne rozwiązania. Projektując nowe urządzenia skupiamy się na tym, aby były bezpieczne, praktyczne i uniwersalne. Aby można z nich było budować “zielone sale”, eko-pracownie, strefy naukowe czy też ścieżki doświadczeń. Chcemy, aby w pełni wypełniały misję, jaką niesie outdoor education.

Producent placów zabaw, który cały czas się dokształca

Jako świadomy producent placów zabaw cały czas doszkalamy naszą kadrę w różnych aspektach. Poszukujemy najnowszych rozwiązań produkcyjnych oraz stawiamy na projektowanie dostępności, czyli tworzenie takich urządzeń, aby dosłownie KAŻDY mógł z nich korzystać.  

 

Współpraca 

Podoba Ci się to, co robimy? Masz pytania dotyczące naszych urządzeń? Chętnie z Tobą o tym porozmawiamy! Skontaktuj się z nami: 

  • pod numerem telefonu: +48 881 215 360 
  • pod adresem email: biuro@npz.edu.pl