Jak zrobić przegląd placu zabaw? Przygotuj ogród na wiosnę

Przyszła wiosna i trzeba zrobić przegląd placu zabaw. Jak to zrobić, aby zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę? 

Krok 1. Dokładny wizualny przegląd placu zabaw. 

Pierwszym etapem, od którego należy zawsze rozpocząć przegląd placu zabaw jest dokładne obejrzenie każdego urządzenia ze wszystkich stron. Szczególnie ważne jest, aby sprawdzić miejsca łączeń i spawów. Jeśli plac zabaw jest drewniany, należy po nim przejść i upewnić się, czy żadna deska nie wymaga wymiany.  

Warto obejrzeć też miejsca montażu – czyli tam, gdzie urządzenia są wkopane w ziemię. Czy po roztopach nie zostały odkryte fundamenty? Jeśli tak, należy jak najszybciej je zabezpieczyć do wysokości wskazanej przez producenta! 

     

Krok 2. Przegląd placu zabaw przez specjalistów. 

Sytuacja prawna dotycząca tego, kto powinien nadzorować kontrolę nad placami zabaw nie jest jeszcze unormowana, ale wiadomo, że za każdy wypadek w tym miejscu odpowiada osoba, która nadzoruje ten teren. Aby się upewnić, że Twój plac zabaw jest całkowicie bezpieczny i zabezpieczyć się prawnie można zlecić przegląd placu profesjonalistom. Jeśli posiadasz nasz Naukowy Plac Zabaw możesz umówić go nas. Jeśli posiadasz urządzenia od innego producenta, skontaktuj się z nim i zapytaj, czy ma taką usługę w swojej ofercie. 

Krok 3. Serwis.

 

Każde zauważone uszkodzenie wymaga natychmiastowej naprawy. Należy zabezpieczyć takie urządzenie i uniemożliwić dzieciom korzystanie z niego. Następnie należy zlecić naprawę osobie, która posiada odpowiednie umiejętności. Nie należy zostawiać tego zadania w rękach osób technicznych, które nie mają odpowiedniej wiedzy, ponieważ może to doprowadzić jedynie do pogorszenia sytuacji.  

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

Część producentów placów zabaw ma w swojej ofercie możliwość serwisowania urządzeń nie tylko na gwarancji, ale także po jej wygaśnięciu. Takie rozwiązanie daje pewność, że urządzenie zostawione naprawione wg karty technicznej i będzie można z niego bezpiecznie korzystać przez długi okres czasu. Naukowe Place Zabaw mają w swojej ofercie serwisowanie naszych urządzeń na terenie całej Polski. Aby umówić się na taki przegląd lub serwis, wystarczy zadzwonić do działu serwisu i reklamacji i opisać swoją sytuację. Nasz pracownik ustali z Tobą termin i zorganizuje wyjazd ekipy serwisowej do Twojej placówki.  

Co warto przygotować przed zamówieniem przeglądu placu zabaw? 

Aby usprawnić pracę ekipy serwisowej zostaniesz poproszony o zrobienie jak najbardziej dokładnych zdjęć urządzeń. Dzięki nim, nasi specjaliści będą wiedzieli jakie części i narzędzia powinni ze sobą zabrać. Ponadto  

Kontakt. 

Chcesz zamówić przegląd lub serwis Naukowego Placu Zabaw? Skontaktuj się z nami, jesteśmy pod telefonem codziennie od 7.00-15.00. 

DZIAŁ SERWISU I REKLAMACJI: 

+48 698 728 005 
serwis@naukoweplacezabaw.pl