5 wskazówek, które pomogą wybrać najlepszego producenta placów zabaw

Jak dobrze wybrać producenta placu zabaw? Można ogłosić przetarg i po prostu zdecydować się na najtańszą ofertę, ale… to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Na co zwrócić uwagę wybierając producenta placu zabaw żeby nie żałować?

Przede wszystkim na obowiązujące normy bezpieczeństwa. Każde urządzenie na placu zabaw musi mieć certyfikat zgodności z normą PN-EN 1176. Producent musi to zagwarantować. A inwestor ma prawo zobaczyć certyfikat na własne oczy.

  1. Cel: precz z nudą!

Uwaga, blisko 30 proc. mam zapytanych o problemy związane z zagospodarowaniem nowych placów zabaw, wskazuje na to, że wszystkie one są… takie same[1]! I że dzieciom brakuje na nich możliwości eksperymentowania oraz kreatywnych zabawek.

Jeśli wciąż będą powstawać identyczne place zabaw, za kilka lat odsetek znudzonych rodziców i ich pociech będzie rosnąć…  Być może wśród ofert producentów są urządzenia na plac zabaw, które zaskoczą i zachwycą? Niech propozycje firm będą inspiracją do stworzenia miejsca innego niż wszystkie w okolicy!

  1. Czy producent placów zabaw ma się czym pochwalić w „realu”?

Wyposażenie na plac zabaw widniejące w ofercie producenta to nie wszystko. Warto sprawdzić jak prezentują się zrealizowane projekty. Najlepiej „na żywo”. Firma, która ma się czym pochwalić w tym zakresie, z pewnością ma też na swojej stronie zakładkę z realizacjami.

Prócz fotografii możemy znaleźć tam również opisy, które również stanowią źródło cennych informacji. Na przykład jaka liczba i konfiguracja urządzeń sprawdziła się w przypadku innych placów zabaw.

  1. Ciekawa historia biznesowa

Jak długo istnieje firma? Ile realizacji ma na swoim koncie? Kto korzystał dotąd z jej usług? Gdzie można zobaczyć wyprodukowane przez nią urządzenia na plac zabaw? Czy jej działanie ma zakres lokalny czy ogólnopolski? Odpowiedzi na te pytania pomogą w ustaleniu pozycji producenta placów zabaw na rynku. Marka godna zaufania to z pewnością lepszy wybór niż firma, która dopiero zaczyna swoją biznesową historię.

  1. Referencje, czyli reputacja

Jak na temat zrealizowanych projektów wypowiadają się dotychczasowi klienci firmy? Czy referencje opublikowane na stronie internetowej producenta placów zabaw są aktualne? Co jest najmocniejszą a co najsłabszą stroną firmy? Ważne jest by wykluczyć:

  • Brak profesjonalizmu i indywidualnego podejścia,
  • Niedotrzymywanie terminów, opóźnienia,
  • Utrudnioną komunikację i brak kultury pracowników.
  1. Cena a jakość

Jeśli chodzi o plac zabaw, cena to z pewnością istotne kryterium. I nie chodzi tylko o to, by zrealizować projekt jak najmniejszym kosztem. Najważniejsze to stosunek jakości do ceny. Niestety niska cena może oznaczać niewystarczającą jakość. Bywa też, że cena jest zawyżona. Być może na rynku jest producent placów zabaw, który oferuje atestowane i atrakcyjne urządzenia, a ich cena jest konkurencyjna względem pozostałych?

Szukasz  solidnej firmy, innowacyjnych rozwiązań i gwarancji bezpieczeństwa zgodną z obowiązującą w UE normą PN-EN 1176 – zapraszamy do nas!

[1] I. Pogoda, M. Leszczyńska, M. Szostakowska, Pokaż wasz plac zabaw, http://ewaluacja.eu/wp-content/uploads/2014/07/OE_Poka%C5%BC-wasz-plac-zabaw.pdf, s. 28