Tomaszów Mazowiecki Ogród sensoryczny

Multimedia

opis realizacji

Do Szkoły Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim uczęszczają dzieci niepełnosprawne i to właśnie z myślą o nich powstał ogród sensoryczny. Cały kompleks został zaprojektowany tak, aby intensywnie oddziaływać na wszystkie zmysły dzieci niepełnosprawnych. Wszystkiego w ogrodzie można doświadczyć empirycznie – dotknąć, posmakować, usłyszeć i powąchać.

Świat zwierząt i roślin jest tu dostępny na wyciągnięcie ręki dzięki grządkom, rabatkom i oczku wodnemu. Ważną rolę odgrywa odpowiednio szeroka i czytelna komunikacja z zastosowaną ścieżką o różnej fakturze w dotyku  i o utwardzonej nawierzchni, która jest szczególnie istotna dla osób poruszających się na wózkach.

W takim miejscu nie mogło zabraknąć urządzeń, które również wspomagają rozwój sensoryczny, pozwalają na empiryczne doświadczenia a zarazem są przystosowane do dzieci i młodzieży o różnym stopniu sprawności. Ogród sensoryczny w Tomaszowie Mazowieckim został wyposażony w urządzenia takie jak głuchy telefon, tablica magnetyczna z kulodromem, panel muzyczny, ścianę do malowania i kilka innych.

POBIERZ
katalog

interaktywne place zabaw producent
NEWSLETTER
bądź z nami na bieżąco


2024 All right reserved. Park Interakcje

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności. Made by Corvulus