O nas

Marka Naukowe Place Zabaw jest częścią spółki Park Interakcje Sp. z o.o. – producenta naukowych, muzycznych i sensorycznych placów zabaw. Firma powstała w 2012 roku z unijnego programu „Innowacyjna Gospodarka”. Od początku przyświecał nam cel, by tworzyć alternatywę dla tradycyjnych placów zabaw. Zdajemy sobie sprawę z tego, że huśtawki, zjeżdżalnie czy piaskownice są niezwykle ważne w rozwoju małego dziecka, ale jednocześnie uważamy, że warto w tą przestrzeń wprowadzać innowacyjne rozwiązania.

Nasza misja

Dbamy, aby zabawa na placach zabaw i parkach doświadczeń była wielowymiarowa:

Mądra rozrywka na świeżym powietrzu, która integruje całą rodzinę bez względu na płeć, wiek i poziom sprawności – to nasza misja!

 • zachęcała do eksperymentowania z nauką
 • angażowała wszystkie zmysły
 • rozwijała motorykę
 • umożliwiała zabawę osobom z niepełnosprawnościami
 • zachęcała do zabawy całą rodzinę

Nasze place zabaw i parki doświadczeń są ogólnodostępne i całoroczne – mieszkańcy kilkudziesięciu polskich miast (m.in. Gdańska, Szczecina, Dąbrowy Górniczej i wielu innych) korzystają z nich na co dzień. Funkcjonują nie tylko jako miejsce mądrej rozrywki, ale także jako rodzinna atrakcja turystyczna.

Obecnie nasza spółka przygotowuje się do wejścia na europejski rynek – jest w trakcie podpisywania umów z dystrybutorami w innych krajach.

Czym się wyróżniamy?

Jak zaprojektować coś, co będzie cieszyło zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych? Postanowiliśmy sprawdzić to na żywym organizmie! W tym celu zanim przystąpiliśmy do produkcji naukowych placów zabaw, to nasze doświadczenie przez kilka lat zdobywaliśmy tworząc autorski mobilny park nauki. Wyprodukowaliśmy ponad 100 różnorodnych autorskich urządzeń, z których skorzystały tysiące uczestników w całej Polsce! Dzięki masowym wydarzeniom z wykorzystaniem naszych urządzeń edukacyjnych przekonaliśmy się, które atrakcje dzieci lubią najbardziej oraz jak wpływają na ich rozwój.

Co jest dla nas ważne?

Mały odbiorca i jego realne potrzeby są dla nas najważniejszym wyznacznikiem rozwoju. Dlatego też poza naukowymi urządzeniami, zdecydowaliśmy się na urządzenia sensoryczne, które angażują wszystkie zmysły dziecka. W naszej ofercie znajdują się również urządzenia muzyczne, które kształtują wrażliwość i wpływają na pracę obu półkul mózgowych.

Kto nas inspiruje?

Nieustannie kształcimy się w tematyce nowoczesnej edukacji i staramy się przenieść te metody na to, co projektujemy. Inspirujemy się metodyką Marii Montessori, André Sterna i Kena Robinsona. Tych pedagogów łączy jedno: przeświadczenie, że dziecko jest pełnoprawnym obywatelem i najlepiej uczy się poprzez doświadczenie.

Z kim współpracujemy

Szkoły i przedszkola

Zabawa jest integralną częścią rozwoju najmłodszych, a place zabaw miejscem, gdzie dzieci poszerzają swoje horyzonty, rozwijają umiejętności poznawcze, wyobraźnię i motorykę. Dlatego duża część naszych realizacji  powstaje w szkołach i przedszkolach w całym kraju, gdzie nasze urządzenia są dużym wsparciem dydaktycznym dla nauczycieli – mogą poprzez eksperymenty przekazywać wiedzę w sposób ciekawy i angażujący.

Miasta i Gminy

Duże, średnie i małe miasta, a także wsie coraz częściej inwestują w ogólnodostępne atrakcje dla całej rodziny. Powstają siłownie plenerowe, parki linowe, tężnie miejskie i mnóstwo innych rozwiązań, które poprawiają jakość życia lokalnej społeczności. Nasze parki doświadczeń idealnie wpisują się w krajobraz miejskich parków (w formie ścieżek dydaktycznych) lub niezagospodarowanych terenów zielonych, które miasto chce przywrócić mieszkańcom.

Spółdzielnie mieszkaniowe

Atrakcyjny plac zabaw na terenie danej dzielnicy ma ogromny wpływ na ocenę jakości życia i samopoczucia rodzin z dziećmi, mieszkającymi na terenie osiedla. Dzieci mają nieograniczony dostęp do mądrej zabawy blisko własnego domu, a rodzicie i opiekuni miejsce, gdzie mogą się zrelaksować i budować sąsiedzkie więzi. Badania pokazują, że bliski dostęp do placu zabaw zwiększa wartość nieruchomości i atrakcyjność lokalizacji.

Architekci krajobrazu

Proces projektowania nowego placu zabaw musi uwzględniać wiele czynników takich jak potrzeby społeczności, ukształtowanie terenu czy okoliczne sąsiedztwo. Na każdym etapie współpracy z architektem doradzamy, które urządzenia najbardziej sprawdzą się w danej lokalizacji. Przykładowo jeśli obok projektowanego placu zabaw znajdują się budynki mieszkalne (w bliskiej odległości) czasem wręcz odradzamy pewne rozwiązania, dbając o dobro wszystkich mieszkańców.

Architektom dostarczamy pliki DWG, pomagamy także w tworzeniu dokumentacji technicznej i wytycznych dla inwestora.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Doświadczenie poparte sukcesami

Najlepszą gwarancją naszego doświadczenia są sukcesy, jakie udało nas się wypracować, zaliczamy do nich m.in.:

 • Wygrana w konkursie funduszu AIP Seed Capital z programu ,,Innowacyjna Gospodarka”
 • Nasza firma została wybrana jako jedna z „20 najbardziej innowacyjnych polskich firm, które powstały w czasie kryzysu”- magazyn Trendbook F5
 • Nominacja do tytułu „Start-up Roku 2012”- Polska Przedsiębiorcza
 • Wyróżnienie PARP jako jednej z 51 najbardziej innowacyjnych spółek powstałych w ramach działania 3.1
 • Jako jedyna w Polsce firma stworzyliśmy dla Fundacji PGNiG tematyczne place zabaw o smogu i niskiej emisji.
 • Zdobycie drugiego miejsca w konkursie „Lider dostępności priorytetowych branż” organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Technologia i jakość

W procesie produkcji placów zabaw wykorzystujemy komponenty najwyższej jakości. Zależy nam, aby urządzenia, z których na co dzień korzystają dzieci, młodzież i dorośli były trwałe, odporne na uszkodzenia, a przede wszystkim – bezpieczne. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami komponentów produkcyjnych i autoryzowanymi serwisami montażu.

Certyfikowane i bezpieczne urządzenia

Jako producent placów zabaw i podmiot odpowiedzialny za montaż urządzeń na placach zabaw, odpowiadamy bezpośrednio za bezpieczeństwo użytkowników. Nie ma tu mowy o uchybieniach, dlatego każde z naszych urządzeń posiada certyfikaty zgodności z obowiązującą w Unii Europejskich normą PN-EN 1176-1:2017-12.

Pomagamy na każdym etapie realizacji

Nasi klienci i partnerzy mogą liczyć na naszą pomoc na każdym etapie współpracy – od pomysłu, poprzez finansowanie aż po realizację i montaż urządzeń w wybranej lokalizacji. Często zgłaszają się do nas przedstawiciele oświaty, gmin lub zwykli mieszkańcy miast, którym brakuje środków na realizację placu zabaw; w tym wypadku pomagamy pozyskać finansowanie z Budżetów Obywatelskich, programów europejskich lub grantów różnych fundacji.

Współpraca oparta na budowaniu relacji

Według opinii naszych klientów naszą największą zaletą, oprócz unikalnej oferty i jakości, jest nasz styl współpracy. Opieramy go na profesjonalnym doradztwie, elastyczności, zaangażowaniu i wysokim poziomie kultury osobistej. Możemy śmiało powiedzieć, że nasi klienci nas lubią i mogą liczyć na nas w każdej sytuacji!

Chcesz z nami współpracować, dowiedzieć się więcej o nas i naszej ofercie? Skontaktuj się z nami!
Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

 biuro@npz.edu.pl

+48 881 215 360


POBIERZ
katalog

interaktywne place zabaw producent
NEWSLETTER
bądź z nami na bieżąco


2024 All right reserved. Park Interakcje

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności. Made by Corvulus