Eko-Kuchnia

Multimedia

eko kuchnia dla dzieci eko kuchnia dla dzieci
eko kuchnia dla dzieci eko kuchnia dla dzieci
eko kuchnia dla dzieci eko kuchnia dla dzieci
Eko Kuchnia Eko Kuchnia
Kuchnia błotna Kuchnia błotna

opis produktu

JAK TO DZIAŁA?

Eko-Kuchnia to całoroczne, plenerowe urządzenie, w którym najmłodsi mogą na świeżym powietrzu pobawić się w swoją ulubioną zabawę, czyli gotowanie! W skład Eko-Kuchni (czasem nazywanej kuchnią błotną) wchodzą mini-naczynia, garnki, patelnie wykonane ze stali nierdzewnej, które sprawią, że zabawa będzie jeszcze ciekawsza. Urządzenie pozwala na swobodną zabawę 6-8 dzieci, wykorzystując powierzchnię wokół drewnianych blatów. Plenerowa kuchnia pozwala na wiele zabaw niezależnie od pogody i pory roku.

Konstrukcja urządzenia jest stalowa, dzięki czemu Eko-Kuchnia będzie dłużej służyła dzieciom, natomiast blaty są wykonane z wysokiej jakości płyty HPL, odpornej na działanie warunków atmosferycznych.

JAK TO WPŁYWA NA ROZWÓJ DZIECKA?

Zabawa w gotowanie to jedna z najbardziej ulubionych dziecięcych zabaw. Naśladowanie czynności dorosłych i wcielanie się w role to ważny etap w rozwoju społecznym dziecka. Dzieci uczą się opowiadania historii, a wymyślanie nowych potraw sprzyja naturalnemu rozwijaniu kreatywności. Urządzenie uczy najmłodszych, że do zabawy nie potrzeba gotowych zabawek, czasem wystarczą liście, trawa i kamienie, by stworzyć imitację najlepszej uczty kulinarnej! Dzięki dużym gabarytom Eko-Kuchni dzieci mają szansę na interakcję z rówieśnikami, jednocześnie ucząc się współpracy, podziału zadań i rozwiązywania konfliktów.

Urządzenie rozwija także zdolności manualne i motorykę dłoni.

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE
Urządzenie pomaga wychowawczyniom prowadzić ciekawe zajęcia dydaktyczne o każdej porze roku:

► wykorzystując do zabawy naturalne elementy przyrody (kasztany, żołędzie, liście czy śnieg, np. zabarwiony przez dzieci farbkami plakatowymi)
► organizując tematyczne zabawy naśladowcze np. zabawę w sklep – wcześniej dzieci zostają poproszone o przyniesienie z domu zużytych opakowań po produktach codziennego użytku (wytłoczki po jajkach, opakowanie po herbacie itp.)
► w sezonie letnim przeprowadzając proste, domowe eksperymenty z użyciem wody

UWAGA

Urządzenie może być zainstalowane zarówno na  miejskich placach zabaw, jak i na zamkniętych obiektach (ogródki przy przedszkolach, hotelach, restauracjach). W przypadku ogólnodostępnych przestrzeni Eko-Kuchnia działa na zasadzie piaskownicy – dzieci przynoszą własne foremki i zabawki, wykorzystując jedynie konstrukcję urządzenia (bez elementów luźnych, takich jak garnki i patelnie, które nie są przytwierdzone na stałe do konstrukcji).

 

Zobacz jak prezentuje się to urządzenie na naszym filmiku:

Dane techniczne

Szerokość
225 cm
Wysokość
regulowana do 120 cm
Strefa bezpieczeństwa
4,02 m x 5,25 m
Materiał
Konstrukcja stalowa, HPL, elementy wyposażenia ze stali nierdzewnej. Główny profil konstrukcyjny: stal czarna, profil zamknięty 30x30=2
Zabezpieczenie
Konstrukcja ocynkowana, malowana proszkowo, wysokociśnieniowy laminat zabezpieczony obustronnie warstwami z żywic poliuretanowo-akrylowych
Montaż
Kotwy ocynkowane długości 75 cm wpuszczane w ziemię i zalewane betonem
Kolor
Drewnopodobny i elementy stalowe w kolorze zielonym (RAL 6018)
Dodatkowe informacje
Urządzenie posiada deklarację zgodności oraz certyfikat jednostki akredytującej zgodny z normą bezpieczeństwa PN-EN 1176-1. Wymiary mogą się różnić +/- 5%

Zapytaj o produkt
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz komunikację drogą elektroniczną lub telefoniczną w celu otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam/em się i akceptuję politykę prywatności strony internetowej Parkinterakcje.pl

  phone
  NEWSLETTER
  bądź z nami na bieżąco
  

  2024 All right reserved. Park Interakcje

  Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności. Made by Corvulus