Bębny

Multimedia

Bębny Bębny
Bębny Bębny
Bębny Bębny
Bębny Bębny
Bębny Bębny
Bębny Bębny

opis produktu

JAK TO DZIAŁA?

Podejdź do bębna i dłonią zacznij rytmicznie uderzać. Spróbuj zmieniać dynamikę i tempo gry – czy potrafisz zagrać cicho, wolno, szybko lub głośno? Jaki dźwięk wydaje środek bębna, a jakie tony usłyszysz na brzegach instrumentu? Używaj obu rąk naprzemiennie. Uważaj, by nie uderzać nadgarstkami o krawędź bębna. Zastanów gdzie, gdzie jeszcze możesz wystukiwać rytm, bez używania instrumentu?

Bębny, które tu widzisz składają się z jednej membrany. Instrumenty też należą do grupy membranofonów, czyli instrumentów perkusyjnych membranowych. Źródłem dźwięku jest membrana, rozpięta na cylindrycznym korpusie, który jednocześnie jest pudłem rezonansowym instrumentu. Do najpopularniejszych membranofonów należą: kotły, bębny, tamburyny, bębny obręczowe.

Bęben pochodzi z epoki neolitycznej i należy do najstarszych instrumentów świata. Ich zadaniem była nie tylko muzyka, ale także służyły m.in. w Afryce do komunikacji między dużymi odległościami, przydatne były także podczas obrzędów religijnych i w armii jako psychologiczny trik, który miał przestraszyć przeciwnika.

JAK TO WPŁYWA NA ROZWÓJ DZIECKA?

Bębny to idealne instrumenty do rozpoczęcia eksperymentowania z muzyką. Pozwalają w twórczy sposób spożytkować dziecięca energię, a tym samym ćwiczyć koordynację ruchową, skupienie i słuch. Zabawa na muzycznych placach zabaw jest świetnym testem zdolności muzycznych, a także inspiracją do dalszej nauki gry na instrumentach.
Gra na bębnach jest również jednym z najpopularniejszych rodzajów muzykowania, który skutecznie stymuluje poczucie rytmu i tempa, a tym samym daje mnóstwo radości.

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

► W bębny można uderzać całymi dłońmi, koniuszkami palców lub specjalnymi pałeczkami. W zależności od sposobu, dźwięk będzie się różnił. Opiekunowie lub rodzice mogą pokazać dziecku podstawowe rytmy lub zagrać je wraz z podopiecznymi.
► Ciekawym sposobem zabawy może być również śpiew i próba rytmicznego zsynchronizowania dźwięku z melodią piosenki.
► Dzieci w łatwy sposób mogą stworzyć własne bębenki, wykorzystując metalowe puszki (jako podstawa bębenka) i balony (jako membrana).

Zobacz jak prezentuje się to urządzenie na naszym filmiku:

Dane techniczne

Szerokość
Średnica: 60 cm, 50 cm
Wysokość
86 cm, 77 cm
Strefa bezpieczeństwa
3,6 m x 4,2 m
Materiał
Konstrukcja stalowa, membrana wykonana z tworzywa sztucznego HDPE. Główny profil konstrukcyjny: Blacha walcowana 2 mm
Zabezpieczenie
Konstrukcja ocynkowana, malowana proszkowo
Montaż
kotwy ocynkowane długości 75 cm wpuszczane w ziemię i zalewane betonem
Kolor
Fioletowy (RAL 4006)
Dodatkowe informacje
Tabliczka informacyjna. Urządzenie posiada deklarację zgodności oraz certyfikat jednostki akredytującej zgodny z normą bezpieczeństwa PN-EN 1176-1. Wymiary mogą się różnić +/- 5%

Zapytaj o produkt




    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz komunikację drogą elektroniczną lub telefoniczną w celu otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam/em się i akceptuję politykę prywatności strony internetowej Parkinterakcje.pl

    phone
    NEWSLETTER
    bądź z nami na bieżąco
    

    2024 All right reserved. Park Interakcje

    Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności. Made by Corvulus