Bielsko-Biała Urban-memory

Multimedia

opis realizacji

Razem z LGD Ziemia Bielska zrealizowaliśmy projekt, dzięki któremu powstało  dziesięć naukowych placów zabaw w ramach jednej realizacji. Stanęły one w różnych miejscowościach na terenie powiatu bielskiego.

Każdy z placów dostał swój motyw przewodni i ma swoje własne, personalizowane edu-memory (urban-memory). Treści wpisane w tablice zostały wybrane i zaakceptowane przez inwestora. Aby je stworzyć współpracowaliśmy z muzeami, etnografami i innymi specjalistami. Dzięki temu, każdy z placów się wyróżnia i oferuje coś, czego nigdzie indziej nie znajdziemy. Np. w Bestwinie stanęło edu-memory o lokalnej faunie i florze, w Dankowicach o tradycyjnych strojach ludowych, a w  Międzyrzeczu o tradycjach pochodzących z regionu. Urządzenie posiada 4-stronne obrotowe tabliczki, które pozwalają umieścić wiele ciekawostek oraz opracowanie prostych gier, np. połącz w pary. Zastosowane materiały są odporne na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, blaknięcie itp. Możesz zlecić naszemu zespołowi kompleksową obsługę (opracowanie merytoryczne, ustalenie koncepcji gier, stworzenie zdjęć, opisów) lub przesłać nam gotowe grafiki wg własnego pomysłu!

Standardowo urządzenie posiada 16 obrotowych kostek, a w projekcie dla LGD ilość ta została zwiększona do 24 – aby pomieścić jeszcze więcej informacji.

Naukowy plac zabaw nie jest standardowym miejscem do zabawy. To coś więcej. To przestrzeń dla każdego, wypełniona zabawą, nauką oraz kreatywnością.

Dlaczego warto postawić na URBAN-MEMORY?

Nowoczesna turystyka to nie tylko zabytki. To coraz częściej poznawanie lokalnych smaków, nieszablonowych miejsc, gwary, tradycji, zwyczajów. Poznawanie ducha miejsca. Ale jak to przekazać w ciekawy, angażujący sposób? Poznaj nasze certyfikowane URBAN MEMORY, które pomoże Ci:

  • skutecznie wypromować gminę lub cały region
  • w nowoczesny, kreatywny i niestandardowy sposób opowiedzieć o gminie
  • przyciągnąć turystów i ułatwić im zwiedzanie
  • zainteresować swoją “małą ojczyzną” samych mieszkańców – małych i dużych – mieszkańcy zwrócą uwagę na te elementy, których wcześniej nie dostrzegali lub nie doceniali
  • wzmocnić pozytywny wizerunek gminy – mieszkańcy doceniają realne działania, nakierowane na lokalną historię i kulturę

 

POBIERZ
katalog

interaktywne place zabaw producent
NEWSLETTER
bądź z nami na bieżąco


2022 All right reserved. Park Interakcje

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności. Made by Corvulus