Kraków Edukacyjna Eko-Ścieżka

Multimedia

opis realizacji

Kraków już od 2013 roku przekonuje krakowian oraz wszystkie osoby przebywające w Mieście Królów Polski do picia „krakowianki” czyli wody prosto z kranu.  Dla Wodociągów Miasta Krakowa zrealizowaliśmy indywidualny projekt edukacyjny, którego tematem jest oczywiście najcenniejszy na świecie surowiec – woda!

„Na tropie kranowianki” – to ścieżka edukacyjna przeznaczona dla uczniów klas IV-VI z małopolskich szkół podstawowych. Ten autorski program poświęcony tematyce procesów uzdatniania wody ma charakter wycieczki edukacyjnej z elementami gry terenowej i odbywa się na terenie Zakładu Uzdatniania Wody Rudawa. Formuła zwiedzania zachęca uczestników do działania, pobudza ich ciekawość oraz ukazuje realny wpływ ich zachowań na środowisko naturalne. Jest ciekawym, wartościowym i kształtującym doświadczeniem.

Główne cele ścieżki edukacyjnej to:

  • zapoznanie uczestników z poszczególnymi etapami i procesami zachodzącymi w trakcie uzdatniania wody,
  • ukazanie wpływu działalności człowieka na ekosystemy wodne,
  • uświadomienie jakości, walorów i zalet picia krakowskiej wody prosto z kranu.

W ramach projektu stworzyliśmy edukacyjną tablicę, która ilustruje drogę, którą przechodzi ,,kranowianka” zanim trafi do szklanek oraz dlaczego warto ją pić. Przygotowaliśmy autorską, interaktywną grę Eko-Memory, która łączy dobrą zabawę z cennymi informacjami o tym, jak na co dzień dbać o środowisko, jak poprzez wybieranie kranowianki możemy ograniczyć ilość produkowanego plastiku i jak cenna dla ludzkości jest woda. Na ścieżce znalazło się również urządzenie, które wyjaśnia, jak powstają wiry wodne.

POBIERZ
katalog

interaktywne place zabaw producent
NEWSLETTER
bądź z nami na bieżąco


2022 All right reserved. Park Interakcje

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności. Made by Corvulus