Panel muzyczno-sensoryczny

Multimedia

opis produktu

JAK TO DZIAŁA? 

Świat działa na nasze zmysły. Przyjrzyj mu się przez kolorowe szkła i zobacz, jak się zmienia w różnych barwach! Rozpoznaj wszystkie figury geometryczne. Czy jakieś figury się powtarzają? Potem stań przy muzycznej stronie urządzenia. Zabaw się w muzyka i stwórz z przyjaciółmi prawdziwą orkiestrę! Zagraj na instrumentach wykonanych z różnych materiałów. Czy ich brzmienie różni się od siebie? 

JAK TO WPŁYWA NA ROZWÓJ DZIECKA? 

Działania na kilka zmysłów wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Panel sensoryczny stymuluje dziecięcy wzrok. Kolory wpływają na nastrój, emocje i mają niebagatelny wpływ na rozwój psychiki dziecka, a wrażliwość na barwy należy do tej samej kategorii percepcji sensorycznej, co wrażliwość na dźwięk. Granie na instrumentach aktywizuje do pracy obie półkule mózgowe i umożliwia im stan równowagi. Ćwiczy także małą motorykę dłoni oraz precyzję. Wpływa na rozwój emocjonalno-społeczny, a dzięki wielu instrumentom w naszym panelu muzycznym dzieci mają okazję poćwiczyć współpracę w grupie i komunikację. 

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE 

► Zajęcia przy panelu sensorycznym to świetna podstawa dla nauki o kolorach oraz o tworzeniu barw. 

► Szkła panelu są wycięte w różne figury geometryczne, dzięki czemu można przeprowadzić przy nich zajęcia z geometrii. 

► Przy panelu muzycznym dzieci mogą tworzyć własne melodie lub próbować odtworzyć znane im utwory. 

► Dzieci zainspirowane plenerowym graniem, mogą spróbować stworzyć własne instrumenty muzyczne.  

► Instrumenty muzyczne mogą być wykorzystane podczas lekcji WF-u lub zajęć rytmiki.  

Dane techniczne

Szerokość
194 cm
Wysokość
175 cm
Strefa bezpieczeństwa
4 m x 4,94 m
Materiał
Konstrukcja stalowa, szyba plexi kolorowa, rury mosiężne, gongi wykonane ze stali nierdzewnej, wszystkie mocowania wykonane z linki ze stali nierdzewnej. Główny profil konstrukcyjny: stal czarna, profil zamknięty 60x60=2
Zabezpieczenie
Konstrukcja ocynkowana, malowana proszkowo
Montaż
Kotwy ocynkowane długości 75 cm wpuszczane w ziemię i zalewane betonem
Kolor
Zielony (RAL 6018)
Dodatkowe informacje
Tabliczka informacyjna. Urządzenie posiada deklarację zgodności oraz certyfikat jednostki akredytującej zgodny z normą bezpieczeństwa PN-EN 1176-1. Wymiary mogą się różnić +/- 5%.

Zapytaj o produkt
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz komunikację drogą elektroniczną lub telefoniczną w celu otrzymania odpowiedzi na złożone zapytanie. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam/em się i akceptuję politykę prywatności strony internetowej Parkinterakcje.pl

  phone
  NEWSLETTER
  bądź z nami na bieżąco
  

  2023 All right reserved. Park Interakcje

  Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności. Made by Corvulus