Tablice edukacyjne w ogrodzie

Czy tablice edukacyjne w ogrodzie są potrzebne? Zdecydowanie TAK. To dzięki nim możemy przenieść zajęcia z sali do ogrodu.

Jak korzystać z tablic edukacyjnych?

Tablice edukacyjne zapewniają nam płaszczyznę do prowadzenia lekcji oraz uatrakcyjniają sam przekaz. Mają wiele różnych zastosowań: Tablica Picasso nie tylko urozmaici zajęcia plastyczne, ale może być także wykorzystywana przy socjoterapii – jej przezroczystość sprawia, że możemy na niej tworzyć dowolną scenografię (sklep, przychodnię, szkołę) i odgrywać scenki. Pitagoras powstał z myślą o królowej nauk: o matematyce. Jego kolorowe okienka wprowadzą dzieci w świat geometrii oraz pozwolą na przeprowadzenie koloroterapii. Tablica Da Vinci daje możliwość zabawy zarówno z pisakami, jak i magnesami. Można planować przy niej ćwiczenia logopedyczne oraz grafomotoryczne.

Tablice edukacyjne: Picasso.

Nasze tablice cechuje wysoka odporność na czynniki atmosferyczne i posiadanie certyfikatów wydanych przez jednostkę akredytującą zgodne z normą bezpieczeństwa PN-EN 1176-1. Posiadamy trzy różne typy tablic:

Tablica Edukacyjna Picasso jest urządzeniem sensorycznym, które rozwija wiele umiejętności, między innymi: precyzję, małą motorykę, wrażliwość, estetykę oraz wspiera koncentrację. Malowanie i rysowanie wycisza i relaksuje, a wykorzystanie przezroczystej tablicy w zajęciach grupowych jest sprawdzonym sposobem na udaną integrację dzieci.

Jak się na niej bawić i uczyć? Weź farby plakatowe, wodę oraz gąbkę. Możesz też użyć markerów do tablic suchościeralnych. Przed Tobą stoi wielkie, przezroczyste płótno. Spróbuj odrysować to, co widzisz w tle: kolegę, naturę, architekturę lub przedmiot. Jeśli będziesz chciał namalować kolejny obraz, wystarczy zmyć gąbką stare malowidło. Możesz także wykorzystać zalaminowane obrazki, przyczepić je taśmą klejącą do tablicy i rysować po śladzie z drugiej strony.

Tablica Edukacyjna Pitagoras uczy kolorów i kształtów, a przy okazji zapewnia ćwiczenia motoryczne. Zachęca dziecko do obserwacji, stymuluje jego wzrok i percepcję dzięki “patrzeniu w dal” przez otwory oraz rozwija spostrzegawczość. Urządzenie jest wykorzystywane przy popularnej koloroterapii. Kolory wpływają na nastrój, emocje i mają niebagatelny wpływ na rozwój psychiki dziecka, a wrażliwość na barwy należy do tej samej kategorii percepcji sensorycznej, co wrażliwość na dźwięk. Przy części magnetycznej dzieci ćwiczą pamięć, małą motorykę i precyzję.

Jak się na niej bawić i uczyć? Zobacz świat w różnych barwach. Przekonaj się, w jaki sposób różnokolorowe szkła zmieniają wygląd przedmiotów i natury. Czy wiesz, z jakich kolorów powstaje kolor zielony i pomarańczowy? Rozpoznaj wszystkie figury geometryczne. Wykorzystaj drugą połowę tablicy do zajęć z geometrii, nauki pisania, czy też do ciekawych gier i zabaw magnetycznych.

Tablica Edukacyjna Da Vinci bardzo mocno wpływa na rozwój sensoryczny u dziecka. Pozwala ona na rozwijanie strefy kreatywnej jak i naukowej. Niezależnie od strony, którą dziecko w danym momencie wybierze, zestaw pobudzi jego wyobraźnię, połączy naukę z zabawą oraz rozwinie zdolności manualne i plastyczne – w tym precyzję. Tablica jest wykorzystywana w terapii logopedycznej – umożliwia przeprowadzanie zajęć terapeutycznych na świeżym powietrzu.

Jak się na niej bawić i uczyć? Do zabawy możemy wykorzystać flamastry suchościeralne, farby, czy też gotowe magnesy. Odrysuj to, co widzisz w tle: swojego kolegę, przedmiot czy też drzewo. Aby namalować kolejny obraz, wystarczy, że zmyjesz gąbką stare malowidło. Możesz także wykorzystać zalaminowane obrazki, przyczepić je magnesem lub taśmą klejącą do tablicy i rysować po śladzie z drugiej strony.

Tablice edukacyjne to przyszłość zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu. Dzięki nim stworzysz własną Zieloną Klasę!