Regionalne Memory zostało stworzone przy współpracy z LGD Ziemia Bielska. Ich EduParki cieszą się wielkim zainteresowaniem. Każdy z wykonanych w tym projekcie placów zabaw posiada własną, personalizowaną tablicę, która powstawała przy udziale ekspertów (kulturoznawców, etnografów i kustoszów).
Jak postało Regionalne Memory? Z Lokalną Grupą Działania Ziemia Bielska skontaktowaliśmy się około rok przed rozpoczęciem projektu. Przedstawiliśmy im naszą ofertę. Postanowili stworzyć kilka naukowych placów zabaw na obszarze w którym prowadzą działalność. Po jakimś czasie odezwali się do nas i opowiedzieli jak wyobrażają sobie realizację projektu. Ich EduParki miały zapewniać rozrywkę całym rodzinom. Uznaliśmy, że świetnym pomysłem będzie zamontowanie w każdej przestrzeni Regionalnego Memory, który wyróżni te miejsca i podkreśli ich wyjątkowość.
Rozpoczęliśmy prace projektowe. Po wybraniu tematyki dla każdego urządzenia, tworzyliśmy wraz ze specjalistami wkład merytoryczny, który następnie był wysyłany klientowi do akceptacji. Po jej otrzymaniu nasz grafik zaprojektował wizualizacje, aby klient mógł „zobaczyć”, jak będzie wyglądał . Kiedy dostaliśmy zielone światło, rozpoczęliśmy produkcję tablic.
Dlaczego postawili na REGIONALNE MEMORY?
Lokalna Grupa Działania chciała przybliżyć mieszkańcom i turystom walory regionalne terenu, na którym prężnie działa. Zależało jej, aby w estetyczny i ciekawy sposób pokazać dziedzictwo kulturowe, najciekawsze zabytki, smaki, a także legendy czy podania. Zaproponowaliśmy im Regionalne Memory, ponieważ:
- Urządzenie pozwala na opracowanie od 1 do 4 gier, np. połącz w pary, ułóż wielkie puzzle, pytanie-odpowiedź, dopasuj zdjęcie do danego opisu.
- Jedno urządzenie może opowiedzieć o najważniejszych atrakcjach Twojego regionu, ale możesz też zamówić więcej memory i podzielić tematykę na poszczególne tematy: kulinaria, tradycja, zabytki, przyroda itd.
KORZYŚCI INTERAKTYWNEJ TABLICY:
- Wzmocni więź z mieszkańcami – tablice są nośnikiem lokalnej kultury i tradycji. Dobrze dobrane informacje na tabliczkach sprawią, że wzmocnisz przywiązanie lokalnej społeczności do ich „małej ojczyzny”. Co więcej, mieszkańcy zwrócą uwagę na te elementy, których wcześniej nie dostrzegali lub nie doceniali.
- Wypromuje informacje, które są dla gminy ważne. Możesz w nowoczesny, kreatywny i niestandardowy sposób opowiedzieć np. o lokalnym rzemiośle lub historii miejscowości.
- Będzie edukować – dodając do projektu walor edukacyjny, miejscowe szkoły i przedszkola będą mogły zaplanować wycieczkę „szlakiem tablic” i zorganizować regionalne zajęcia na świeżym powietrzu.
- Zaciekawi turystów – ciekawe informacje, napisane w prosty sposób zachęcą np. do odwiedzania lokalnych atrakcji.
- Zapewni rozrywkę – przekazywanie ważnych treści w formie interaktywnej tablicy to coś, co zainteresuje zarówno dzieci jak i dorosłych.
- Nie będzie tworzyć barier – z tablic mogą korzystać osoby o różnych typach niepełnosprawności.
- Dobre praktyki– swój nietypowy pomysł na promocję regionu, będziesz mógł zgłosić do różnych konkursów (polskich i zagranicznych).
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
- Regionalne Memory posiada certyfikat bezpieczeństwa, wydany przez akredytowaną jednostkę, dlatego można go zainstalować w parkach, przy zabytkach, ścieżkach dydaktycznych, placach miejskich czy nawet placach zabaw.
- 4-stronne obrotowe tabliczki, pozwalają umieścić wiele ciekawostek z danego miasta lub całego regionu.
- Zastosowane materiały są odporne na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, blaknięcie itp.
Więcej informacji o tym projekcie znajduje się w zakładce REALZACJE.