Budżet obywatelski – jak wspieramy placówki oświatowe w pozyskaniu finansowania na nasz plac zabaw?

Jak zdobyć fundusze na stworzenie naukowego lub sensorycznego placu zabaw? Istnieje wiele możliwości, ale dziś pokażemy, w jaki sposób wspieramy placówki oświatowe w pozyskaniu dotacji z budżetu obywatelskiego.

Budżet obywatelski to proces, w którym mieszkańcy wspólnie mogą zdecydować o nowych inwestycjach w swoim mieście. To bardzo ciekawy instrument tworzenia budżetu miasta, który sprawia, że mieszkańcy czują się współodpowiedzialni za swoje otoczenie i mają realny wpływ na lokalną politykę. Drogą demokratycznego wyboru mieszkańcy głosują na wybrane projekty, a realizacji doczekają się te projekty, które były dobrze przygotowane pod względem formalnym, prawnym, jak i zdobyły największą ilość głosów.

Wiele placówek oświatowych (szkół i przedszkoli) marzy o nietypowym placu zabaw. Są to obiekty, które albo mają zaniedbany plac zabaw albo widzą potrzebę doposażenia istniejącego terenu zabaw. Niestety często barierą staje się brak funduszy na ten cel. Dlatego też nasz zespół wychodzi z pomocą do tych placówek, oferując bezpłatne wsparcie merytoryczne przy przygotowaniu wniosku oraz pomoc w promocji projektu, jeśli pomyślnie przejdzie etap formalnej weryfikacji wniosku.

Zobacz poniżej, jak wygląda nasza pomoc krok po kroku i skontaktuj się z naszym zespołem.

Starasz się o Budżet obywatelski na naukowy plac zabaw i masz pytania? Chętnie Ci pomożemy! KONTAKT